Egy 1995-ös rejtélyes rendőrgyilkosság ügye oldódhat meg
A Népszava keddi számában azt írja, hogy a Hajógyári-szigeten elkövetett emberölések kapcsán újra elővehetnek egy mindeddig megoldatlan rendőrgyilkossági ügyet, amelyet 1997-ben már lezártak.
A Népszava keddi számában azt írja, hogy a Hajógyári-szigeten elkövetett emberölések kapcsán újra elővehetnek egy mindeddig megoldatlan rendőrgyilkossági ügyet, amelyet 1997-ben már lezártak.
Kíváncsian figyeli a kilencvenes évek alvilági leszámolási ügyeiből elővettek nyomozását Doszpot Péter, aki a történtek idején a Budapesti Rendőr-főkapitányság életvédelmi osztályát vezette, sőt 1998-ban az év budapesti rendőre is lett. A hvg.hu-nak a jelenleg vagyonvédelmi cégét vezető Doszpot nem csak szakmai múltjával indokolta ezt az érdeklődést, hanem azzal is, hogy a Fenyő-ügy, Prisztás József megölése és a négy halálos áldozatot követelő Aranykéz utcai merénylet nyomozásában a mostani gyanúsítottak, így Portik Tamás sem volt képben. Sok év távlatából szerinte a bizonyítás nehéz lesz. Interjú.
Egy olasz mintára elkészített jogszabály alapján érheti el a Központi Nyomozó Főügyészség, hogy bűnügyi zár alá vegye V. László ingó- és ingatlanvagyonát – írja a Magyar Nemzet.
Felettesei és más vezetők büntetőeljárásba való bevonását kezdeményezte a rendőrségi korrupciós botrány gyanúsítottja, K. Tamás; a volt főtiszt védője kihallgattatná azokat, akiknek a hatásköre volt a V. László érdekeltségébe tartozó szórakozóhelyek ellenőrzésére - olvasható a szombati Magyar Nemzetben.
Bűnszervezetben elkövetett vesztegetéssel gyanúsították meg ma a rendőri korrupciós ügyben korábban elfogott és letartóztatott V. Lászlót - értesült a hvg.hu. Ez az eddigi gyanúsítás súlyosbítását jelenti és akár a lehetséges büntetési tétel megduplázódását is maga után vonhatja.
Szilágyi György, jobbikos politikus a Hajógyári-sziget szórakozóhelyeire vezető híd bejáratánál tartott sajtótájékoztatót.
A rendőrség gyanúja szerint a V. László által üzemeltetett Dokk Club biztonsági őrei verhettek meg és dobhattak a vízbe tavaly decemberben egy 21 éves fiatalembert, akinek holttestét másnap találták meg.
Az elmúlt hetek-hónapok letartóztatásai, kihallgatásai fényében nehéz lenne tagadni, hogy Magyarországon igenis őrölnek az igazságszolgáltatás malmai. A gond inkább az, hogy mindezt már-már fájdalmasan lassan teszik - írja a Véleményvezér blog.
A rendőri korrupciós ügy gyanúsítottjait a hvg.hu információi szerint a budapesti bűntetés-végrehajtási intézetekből vidéki börtönökbe szállítják, egymástól minél messzebb helyszínekre a szerdai nap folyamán. Az ügyészség szerint így akadályozható meg, hogy az előzetesben lévők összebeszéljenek. Kalmár Tamás ügyvédje a hvg.hu-val azt közölte, a gyanúsítást a hatóság nem tette részletesebbé.
V. Lászlóék tevékenységére már 10-12 éve, a Nemzeti Nyomozó Iroda megalakulásakor felfigyeltek a rendőrségnél – mondta a pestisracok.hu oldalnak adott interjúban a Nemzeti Nyomozó Iroda bűnszervezetek elleni osztályának volt vezetője. Orosz István szerint a szervezett bűnözéssel foglalkozó nyomozók munkája azért sem könnyű, mert az alvilág folyamatosan keresi a gyenge pontjaikat, és nincs többé kiszállás, ha valaki egyszer információt ad át rendőri oldalról a bűnözőknek.
"Sem Portik Tamás üzleti tevékenységéhez, sem pedig Portik Tamás és társai által esetlegesen elkövetett bűncselekményekhez nincs köze" V. Lászlónak – ez olvasható az előzetes letartóztatásban lévő vállalkozó meghatalmazott védőjének közleményében, amelyet kedd este adtak ki.
A rendőri vezetőket is érintő korrupciós ügynek még nem ért végére az ügyészség, újabb eljárások várhatók - mondta a legfőbb ügyész az InfoRádió Aréna című műsorában. Polt Péter szerint a bíróságra került büntetőügyek mintegy 0,4 százaléka évült el évente.
A Népszabadság meg nem nevezett rendőrségi forrásokra hivatkozva azt írja: a másfél hónapja korrupció gyanújával letartóztatott rendőri vezetőknek is köze lehetett Portik Tamás elfogásához.
Bűnszövetkezetben követhették el a terhükre rótt bűncselekményeket a BRFK és a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNYI) volt főtisztjei, valamint V. László és bizalmasa - lényegében ezt állapította meg a bíróság abban a végzésben, amelyet az ügyben második körben rács mögé helyezett G. Imre és K. Attila előzetes letartóztatásának meghosszabbítása kapcsán hozott - írja a keddi Magyar Nemzet.
Valószínűleg a hajógyári-szigeti diszkóbirodalom kettős könyvelésére bukkantak a nyomozók – írja a Blikk.
Alkut, egyezséget köthetett az ügyészség a rendőri korrupciós ügy gyanúsítottjával V. Istvánnal, de felmerült az is, hogy csalinak használják a V. László diszkótulajdonos bizalmi embereként ismert férfit, ezért kerülhetett házi őrizetbe – sejtették a hvg.hu-nak név nélkül nyilatkozó jelenlegi és egykori rendőrök, akik szerint ez azt jelzi, hogy az ügyészség bizonyítékai nem elég erősek, ezért így próbálnak további információhoz jutni. V. Istvánt - ismerői szerint - az ügyészeknek nem lehetett nehéz megtörniük.
Az ügyben elsőként meggyanúsított rendőrökhöz és V. Lászlóhoz hasonlóan további három hónapra rács mögött maradhat a vesztegetési botrány harmadik napján letartóztatott G. Imre és K. Attila, a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) két egykori magas beosztású főtisztje, előzetes letartóztatásuk meghosszabbítását pénteken hagyhatja jóvá a bíróság - írta a Magyar Nemzet pénteken.
Meghosszabbította a Pesti Központi Kerületi Bíróság V. László és két társa előzetes letartóztatását. A bíróság mindhárom gyanúsított esetében a szökés, elrejtőzés, valamint a bizonyítás megnehezítésének veszélyével indokolta döntését, amely az elsőfokú bíróságnak a tárgyalás előkészítése során hozott határozatáig, legfeljebb azonban október 3-ig tart.
Egy bombariadó alkalmával helyeztek el poloskákat a rendőrök V. László érdekeltségeinél, majd hónapokig lehallgatták a vállalkozót és bizalmasait a rajtaütés előtt - írta a Blikk szerdán.
Előzetes letartóztatásból házi őrizetbe helyezte a Pesti Központi Kerületi Bíróság hétfői jogerős végzésével V. Istvánt - tette közzé a bíróság a honlapján. Az MTI úgy tudja: a férfi a rendőrtiszteket is érintő korrupciógyanús nyomozás egyik gyanúsítottja és V. László alkalmazottja.